هیچ عاشق سخن سخت به معشوق نگفت!سرسام گرفتم از این ترانه های منفی ...
رسالت شعر سیری چند!!!؟ عاشقانه های ما بوی لجن گرفته! و ما عادت کردیم کورکورانه پیرو باشیم..

نه به عنوان کسی که شعر مینویسه، به عنوان عضوی از این جامعه ی خاکستری بیمار، با این جریان مخالفم. این ترانه ها مسمومه! چه چیز رو با آهنگ به ذهن مردم تزریق میکنیم!؟
جالب اینجاست که چشمهامونو بستیم و نمی بینیم کارهای موندگار در نهایت اونهایی هستن که عاشق طالب ست و معشوق مطلوب.. عاشقانه های لطیف .. خواستنهای پر عطش..نه نفرین و تحقیر و تهدید و رجز خوانی!

ترانه ی منفی باید باشه ولی نه به صورت غالب ! چرا به این توجه نمیکنیم که کلام ما اگر سرزنشهای زنانه ست اجبارا قراره توسط یک آوازه خون مذکر! اجرا بشه.. 
نمیدونم . هر کسی روشی داره..... زمان بهتر از ما قضاوت خواهد کرد.

/ 4 نظر / 6 بازدید
*شريف*

مونا جان ! امیدوارم « خوشبختانه تا به حال با مخاطب جوری تا کرده‌ام که مجبور به پاک کردن کامنتی نباشم !» را به طعنه برداشت نکرده باشی ! منظور مرا از آب سربالا رفتن حتما گرفته‌ای ! منظورم سر و صدای خود آب نبود ! اشاره به کسانی داشتم که از اين وارونه رفتن‌ها ذوق زده شده‌اند و ابوعطا می‌خوانند !

*شريف*

در مورد اين پست هم بگويم که : اصلا مگر زمانه‌ی ما مثبت است که تو انتظار داری ترانه (و هر هنر ديگری) مثبت نگر باشد ؟! در اين مورد خاص که اشاره کرده ای ، باور کن اينگونه ترانه‌ها بازتاب روابط آدم‌های همين عصر مشکوک است و بس !

مونا

سلام....من كاملا متوجه منظور شما شدم.لحنتون طعنه آميز نبود..........ممنون از كامنت شما. حرف من هم همينه...چرا تو اين دنياي وارونه ي عزادار منفي باف.. ترانه سرا بايد همرنگ جماعت بشه و رسالت خودش رو ناديده بگيره....تاثير ترانه بر ذهن مردم بيش از حد تصور ماست. چرا ما هم اين جامعه ي بيمار و به دره نزديك ميكنيم؟

مونا

شايد دارم شعار ميدم!