آخر دنیا

 

_ دوست عزیزم ، من به امانتداری چشمهای نادیده ی همراهم خوشبینم و به نظرم حتما لازم نیست که گوشه ی سمت چپ وبلاگ یک تابلو نصب کنم و تذکر بدم انتشار و هر گونه استفاده از مطالب این وبلاگ بدون ذکر نام منبع یا مولف جایز نیست.

 مواردی که اخیرا پیش اومده رو دوست ندارم به حساب سهل انگاری و کم لطفی دوستان بذارم. چون میدونم چقدر به من لطف دارید.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 

 

تو اوج آسمون بودم .. به یه دیوار برخوردم

نپرس از کی تورو میخوام!؟...

 قدمهامونو نشمردم!

چه بی رحمی که فردا رو

بهم حالا نشون میدی !!

و اینجا آخر ِ دنیاست !

تو دستاتو به اون میدی !

تنم می لرزه رو پاهام ..

مثِ سقفی که سنگینه

کسی که دوستش دارم

منو حتی نمی بینه !

*نه میشه راه و برگردم !

نه با تقدیر می سازم

نه حتی این قدمهامو

تحمل میکنم بازم

تو این دریای طوفانی ..

محاله دیگه پیدا شم

بگو که بعد از این دنیا

کجا منتظرت باشم!؟

 

____________________

_  عمدا گفتم (( و )) اینجا آخر دنیاست ..

به راحتی میتونم بگم مثلا : ((همینجا)) آخر دنیاست که دستات و به اون میدی . ... یا ((نگاه کن آخر دنیاست تو دستات و به اون میدی....))

با جایگزینی کلمه ای مثل همینجا یا جمله ی ((نگاه کن)) یا هزارتا آلترناتیو دیگه!!!!!!!!!!! هم وزن مشکلی پیدا نمی کرد و هم مشکل تعلیق زبانی که  از نظر بعضی ممکنه با استفاده از واو وجود داشته باشه (که انقدر حاد به نظر می یاد ) از بین می رفت. بنابراین من انتخاب کردم. وقتی کسی انتخاب میکنه و دستش بازه ، مشخصا بهترین گزینه رو از نظر خودش انتخاب میکنه ! و (( واو)) از نظر من بهتر از همینجا .. یا نگا کن... و غیره ست.

فکر میکنم علتش رو اینطوری توضیح بدم ..ببینید برای انتقال حس غافلگیری و تاثر راوی حتی برای رسوندن حس طعن در لحنش.. و اعلام یک خبر قطعی! "و اینجا آخر دنیاست" انگار دقیقا بخوام مثل گوینده های اخبار  خبری رو اعلام کنم که پذیرفتنش برای خودم سخته! حالا چرا لحن گوینده های اخبار!! اینجا راوی تصویری رو میبینه  (تو دستاتو به اون می دی) بنابراین به خودش چیزی رو اعلام میکنه (اینجا آخر دنیاست) در کمال بی رحمی با خودش. و لحن گوینده های اخبار کاملا برای رسیدن به این منظور مناسبه. (( واو)) اینجا هم قطعیت رو می رسونه هم بی رحمانه حادث شدن اتفاق و تمام مواردی که ذکر کردم!

اگر لازمه بیشتر از این توضیح بدم!!!!!!!

ـ * از این به بعدش رو  بر اساس ملودی نوشتم و اصل شعر نیست.

ـ این ترانه توسط یکی از دوستان ترانه سرا حسابی به تاراج رفت. پارسال که کارش منتشر شد به خودش با کنایه گفتم ! چند تا از دوستان ترانه سرا به این شکل عمل میکنن ، ترانه ت رو به طریقی میشنون و میگن فلان بخشش فوق العاده بود و از فردا هشت تا ترانه با همون بخشی که دوست داشتن مینویسن ! من که حرفی ندارم !

_ بر سر واگذاریش هم حسابی به دردسر افتادم. همزمان دست چند تا آهنگساز بود و  ...

 آقای مدرس علی رغم قولی که داده بودن گفتن به هیچ عنوان کار و پس نمیدن . و تهدید کردن اگر دستمزدم رو نگیرم ترانه رو بدون اجازه ی من منتشر میکنن! منهم خیلی عصبانی شدم ! اما در نهایت واگذاری رو امضا کردم  ! و دعا کردم به زمین گرم بخورند! (چقدر تعریف کردن حواشی کار و عز و چز کردن خوبه )

 

ـ این کارو آقای علی شاه علی اجرا کردن.

ـ  من گاهی واقعا به صفر میرسم. اما هر بار خدا کمکم میکنه تا از اول شروع کنم.. مهم نیست که چقدر دیگه باشی .. مهم اینه که چطور باشی.

 ـ 

 

 

 

واقعا ممنون از کامنتهای محبت آمیز یکی دو تا ایمیل خوندم که واقعا اشک تو چشمام جمع شد به خاطر داشتن اینهمه دوستان خوب !

 ‌بماند که از یکی دو تا از کامنتهای نصیحت گونه ! حالم بد شد با اسامی  وبلاگهایی که نمیشناختم.. توهین آمیزه  که کسی رو نشناسی و ندونی اصلا دردش چیه و به خودت اجازه بدی  با اطمینان با این الحان نصیحت کنی .. متاسف میشم گاهی از صداقتم با مخاطب..  

  ـ

 برای این مورد آخر هیچ چیز ندارم بنویسم.

 

/ 187 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تیام

[گل][گل]

مریم

مونا جون پرشین بلاگ یه مسابقه گذاشته برای بهترین بانوی وبلاگ نویس من به تو هم رای دادم[قلب]

سامان

من فقط نظرم رو گفتم ... فکر میکنم شما خیلی حساس شدید !

مونا برزویی

مرسی مریم جان و آقا مهدی _ آقای تیام زیبا بود. کاملا مشخصه که از دل برآمده.. به نوشتن با همین حس واقعی ادامه بدید. هیچ حرفی سنجیده تر از سکوت نیست.من چند سالی ست که وبلاگ مینویسم و بهم ثابت شده پاسخ ندادن به کامنتها حتی به قیمت محکوم شدن به تکبر ، خیلی بهتر از پاسخ دادنه.. نمیدونم چه موقع پست جدید میذارم چون این شعرمو خیلی دوست دارم.. نظرات رو هم بستم تا اینجا برای مدتی رنگ آرامش ببینه.. همین تعداد اندکی از دوستان که اطلاع دارند که میشه به این شکل کامنت گذاشت فعلا کافیه.. _ پسرخاله چی باید بگم؟ خوبین ؟ _ آقای سامان اگرچه حساسیت خصوصیت نادر و غیر قابل تصوریست برای یک ترانه سرا ! اما متاسفانه من خیلی حساسم. :( میدونم منظوری نداشتید فقط خواهش کردم بعد از این مراعات کنید.

احسان

سلام خانم برزویی لطفا" بیایید به وبلاگ ِ من ... من به کمک ِ شما احتیاج دارم... لطفا" بیایید منتظر حضورتون هستم

مهدی شجاعی

[شیطان] این رو عمومی کن[نیشخند]

تیام

سلام ممنون که اومدید.

مونا برزویی

مریم جان از کامنتهات حس کردم مطلبی رو میخوای بگی. _ پسرخاله ! [شیطان] سنی از ما گذشته ! _ حضور با " ضاد" هست‌![زبان] _ ممنونم آقای مهدی گفتم که به ایران نمیرسه. شما لطف دارید [لبخند]