مثلث شیشه ای؟

 

ازهر چیز بیفایده و وقت تلف کنی مثل آدامس بدم می یاد.. آدامس به دلیل خاصیت چسبندگی به خیلی چیزها! قابلیتهای متفاوت و گاهی حیرت انگیزی!از خودش میتونه نشون بده!! در عین حال جسارتا حتی در مهمترین واصلی ترین مورد استفادش (جویده شدن) چیز با ارزش و مفیدی نیست ولی میتونه ساعتی مشغولت کنه و سر کارت بذاره ..

الحق که این رضا رشید پور در نوع خودش شاهکارهمه کار بلد بی سبب پر سر و صدا و با پشتکاریست!

دمکنی های چهار خونه با شلوار لی پسر بچه های گنگ 15 ساله بپوشی و تیکه ی اونجوری زانوت رو یواشکی به بیننده نشون بدی که از ایناس!اسم همه ی برنامه هات برنامه ی خود مـن شیشه ای باشه.. امتیاز مجله بگیری و از اعماق تهت! حس کنی در این زمینه و باقی زمینه ها!! همتای اپرا وینفری هستی البته یک مزیت مهم داری و اون نسل سومی بودنته! وسط هزار جور عملیات ژان گولری به طوراتفاقی وکااااملا ناخواسته!! کشیده شده باشی از مجری اعصاب خرد کن لطیفه های! صبحگاهی باخنده های فاجعه ، گرفته تا خوانندگی در رکاب محمود شهریاری و فروختن سیب برای جمع آوری اعانه های زورکی و بازیگر نمیدونم چطو! چپانده شده ی پنجاه و نه ثانیه ای در سریال طنز مدیری با دیالوگ فلسفی "اِاِِا مـــِران توئی؟ "

و گاهی یهو! به عهده گرفتن مسئولیت ترانه ی دیگران!! بعد وعده دادن که رفیق بعدا تو نظر سنجی برای کوبیدن بعضیا!از خجالتت در می یام. و روی آنتن مکالمه ی انگلیسی با اکسنت دری و پشتو وگاهی به طور غریزی فهمیدن جملات فرانسه دیگران!! و حسابی خودداری و فداکاری نشون دادن برای ناخوداگاه نپروندن کلمات لاتین و یه جوری زل زدن به گلزار در لحظات تحویل سال، برای آغاز کردن ان شا الله سالی سرشار از دلبری ! و اساسا شکل گیری این سئوال پیچیده در ذهنت که به راستی کدوم ما خواستنی تریم و به جواب قانع کننده ای واقعا نرسیدن.. و با کیف تماشا کردن حال منقلب کسی که راجع به عزیز از دست رفتش میپرسی .. و پریدن در حرف دیگران و برای همه نتیجه گیری کردن وکورس با فرزاد حسنی در کم کردن روی همه و گاهی سفید کردن روی همه!و رنگای دیگه! و نجابت نشون دادن در مقابل سردار رادن برای به رخ کشیدن تمام جوانب نجابت و کوتاه کردن بی سابقه ی موی سر، بعد از برد پیت!! و برخورداری از چهره متعجب برق گرفته وتموم این سالها یک شکل منحصر به فرد! طوری که خودت و تمام جراحان پلاستیک متفق القول باشید که نباید تغییرش داد و اصلا نمیشه تغییرش داد شاخ هم بذاریم همین شکلیه.. و تقبیح کاری که از خودت بر نمی یاد و گفتن کلمه ی " الو" به مدعوین برنامه به شکلی کاملا دو پهلو و خدا مرگم بده ای و پی بردن به لذت قطع کردن تلفن کسانی که دارن با جدیت تمام برات دلایلشونو توضیح میدن.. و نمیدونم چرا اصلا در این عملیات احمقانه شرکت میکنن..

مرتب پرسیدن این سئوال از خودت و دیگران که چرا با این همه شهلایی عالم گیر تو، می رن سراغ دیگران برای بیلبرد و سوپر استارها چقد میگیرن و چقد خرج میکنن و میشه ماهی چقد.. و روزی ده دقیقه با عصبیت و در عین حال حفظ جذابیت ذاتی! جلوی آینه تمرین تلفظ " املاک رابینسون" برای آینده و ذوق کرور کرور ریختن اس ام اس مردم خوش باور تو جیب مخابرات و ........

 

 

نمیدونم صدا و سیما برای سر کار گذاشتن مردم بابت هر آدامس چقدر خرج میکنه... میشه ماهی چقد...

 

/ 0 نظر / 6 بازدید