با همون چشمای تلخ رنجیده ..

سلام..

به خیلیها سر نزدم ! :(((((((((((((( :( :(((((((((((( 

بستن نظرات هم دلیل خاصی نداره فقط فکر کردم وقتی ترانه ای ننوشتم توقع نظر هم نداشته باشم.. به خصوص که اکثر نظرات خصوصی ست! ضمنا گاهی شرمنده میشم که فراموش میکنم سر بزنم یا دیر میشه ..

خب زود برگشتم.. چه آرامشی بود .. روزی چند ساعت از بقیه جدا میشدم و تنها مینشستم کنار رودخونه و فقط گوش میکردم.. عجیبه که من از تماشای مناظر طبیعت اصلا خسته و دلزده نمیشم.. هر لحظه رازی هست برای کشف کردن و تو جا می مونی از فهمیدن و دیدن و شنیدن.. 

گفته بودم درخت توت سفید و دوست دارم! و اگر جسمم مثل روحم گیاه بود دوست داشتم درخت آلبالو میشدم!! :)  اما فهمیدم بیشتر شبیه بوته ی خیارم که اگر بگذری و مراقبش نباشی تلخ میشه.. 

با دوربین و دفتر خاطرات نمیشه لحظات رو ثبت کرد.. هر زمان که دلت برای خاطرات تنگ شد.. سعی کن دوباره بسازیشون..

سارا معمولا وقتی دلگیرم ازم عکس میگیره.. البته فقط زمانی که حالم بدون اینکه بخوام از چهره م مشخصه..

نمیدونم کدوم امانتدارترند واژه ها یا چشمها..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

من مث یه تک درختم که شکوفه کرده پاییز

گلی که شکفته اما توی یه فصل غم انگیز...

/ 98 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رویا

مونای عزیز سلام اگه 5شنبه پیشنهاد دادم که نظرات وبلاگ رو فعال کنید برای این بود که در این دنیای مجازی با چشمهای نادیده ات دنیایی جدید را با هم میدیدیم و این خیلی ارزشمنده. اما آرامش شما آرزوی منه . شایدبهتره منتظر نوشته هاو ترانه های زیبات باشم . به امید دیدار .[گل]

خجسته

خیلی خوبه که می نویسی سر فرصت با هم بحث می کنیم! من بعد از سالها برگشتم! به وبلاگم بیا و مرا نقد کن! با احترام یاد روزهای تنهایی افتادم

مونا برزویی

رویا جان چشم ولی نظرات خیلی از پستها بازه .. زیبا بود! یک ترانه ای هست با این شروع خوب که : "من از این دنیا چی میخوام ؟ دو تا صندلی چوبی.." فکر میکنم مال خانم ژاکلینه.. این مطلعش فوق العاده ست! در ادامه اما حیف شده کاری به این خوبی رو خراب کرده!من هر بار میشنوم تاسف میخورم..در کار شما چهار خط اول رو دوست داشتم.. ولی تعابیری مثل " تو لمس لحظه ی تلخ جدایی..وادامش "خیلی عینی نیست مخاطب بی حوصله ارتباطش با مفهوم قطع میشه وقتی برای رسوندن منظور دست دست میکنی.ضمنا دایره ی واژگانت رو محدود میکنی به "تصویر.. رویا.. تعبیر وآرزو .."طوریکه بعضیاشون چندین بار در یک ترانه ت تکرار میشن..

مونا برزویی

اینکه با شیطنت از اسممون در ترانه استفاده کنیم برای منهم جالب بوده...یه کار داشتم که الان دقیقا یادم نیست اینطوری بودتقریبا!"گاهی یه طرح میکشه ازمن/ پوست دستاش حساسه به زغال/ میگه نقاش از دستاش میتونه بگذره/اما از مونا لیزاش محاله .. محال! "اما دقت بیشتری کن.. یک کار شنیدم که "خیلی وقته که ترانه حتی خوابتو ندیده..." باخودم گفتم اگر این مال ترانه مکرمه!چه استفاده ی هوشمندانه ای از اسم ترانه!(که البته بعدا فهمیدم این شعر مال یغما گلرویی ست!)..از رویا بد استفاده میکنی!خیلی خیلی بد!یک بازبینی لازم داره شعرت !مطمئنم خیلی قشنگتر از این میشه!اگر دوست داشتی یکی از ترانه هات رو برام بفرست که به یک آهنگساز نشون بدم.

شهرزاد

من آن چشمهای نادیده ات را نمیدانم اینسان چرا دوست دارم ببویند دل را دهان را بدانند همه عالم این را تو را دوست دارم

رویا

مونای عزیزم سلام صراحتت برام قابل تقدیره .ای کاش امکانش بود بیشتر راهنماییم می کردی .یعنی کمکم می کردی فضای بهتری رو برای بخش های بعدی کار در نظر می گرفتم .[خجالت] پیشنهادت در مورد نشون دادن کارم به آهنگساز برام فوق العاده بود مثل همیشه ممنونم اما دلم می خواد کیفیت کارم بالا باشه. نمیدونم شاید تردید دارم اگه جای من بودی بین همچین موقعیتی که برام ارزشمنده و اینکه صبرکنم چه کار می کردی ؟خواهش میکنم اگه تونستی کمکم کن تا تصمیم خوبی بگیرم . مثل اینکه معلومه خیلی هیجانزده شدم .[[لبخند] لطفت برام ارزشمنده .[گل]

مونا برزویی

رویا جان اولین مسئله ای که فکر میکنم روش باید دقت بیشتری داشته باشی دایره واژگانی هست.. ضمنا یک مقاله در وبلاگ آقای افشین مقدم راجع به ترانه های عینی و ذهنی هست(نمیدونم کدوم پست شاید دیگه نباشه) اونو اگر پیدا کردی بخون..ترانه ت خیلی زیبا بود.. اما من مطمئنم بضاعت قلم شما خیلی بیشتر از اینهاست.نمیدونم.. اگر دوست داری کار بهتری بنویسی و ارائه بدی صبر کن.. اما گاهی هم باید به تجربه بفهمی چرا یک ترانه قابلیت اجرایی داره و دیگری نداره و ترانه ی خوب چیه.. تا کارت منتشر نشه.. به زمزمه های مردم گوش نکنی نمیتونی تشخیص بدی کجاها موفق بودی(البته ما به اونصورت کنسرت نداریم در ایران!)اما به هر جهت بازخورد یک کارو میشه تا حدودی بررسی کرد. اما اگر میخوای قدم خیلی محکمتری برداری خب صبر کن.. به هر جهت من تا هر زمان که زنده باشم و برام مقدور باشه.. میتونم اینکارو برات انجام بدم.